content top
Radca prawny – pomoc dla usługobiorców telekomunikacyjnych

Radca prawny – pomoc dla usługobiorców telekomunikacyjnych

Podpisując umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych, dostarczenie sygnału telewizyjnego czy nawet wynajem lokalu możemy natknąć się na sytuacje, które mogą odmienić nasz pogląd na uczciwość ludzką, a nierzadko bardzo zdenerwujemy się gdy po czasie dowiemy się o podniesieniu opłat i braku możliwości rezygnacji ze świadczonych usług.

Często bywa tak, że podpisujemy pewną umowę, której warunki rzekomo mają się nie zmienić, a w przypadku ewentualnych zmian zostaniemy o tym poinformowani drogą listową. O całej sytuacji zapominamy, wyprowadzamy się, a listy spływają na zły adres. Oczywiście informują one nas o tym, że bank wprowadza prowizje od każdego zleconego przelewu, że minuta rozmów przez komórkę będzie dwa razy droższa, my jednak nieświadomi otrzymania takiego aneksu do umowy nic z tym nie robimy. Gdy przychodzą coraz to wyższe rachunki jesteśmy zdenerwowani, ale nawet radca prawny może nam nie pomóc gdy nie zareagujemy odpowiednio szybko. Często jest też tak, że na zmiany w umowie możemy zareagować do 14 dni – jeżeli nie podobają się nam nowe warunki możemy odstąpić od umowy bez żadnych konsekwencji. Co jeśli jednak nieświadomie nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że listy znajdują się w skrzynce pocztowej na nasz stary adres ? W takich przypadkach nawet radca prawny pozostaje czasem bezsilny, bo nie istnieje sposób by udowodnić, że nie unikaliśmy odbieranie listów w sposób świadomy. To pokazuje, że gdy tylko zmieniamy adres naszego zamieszkania powinniśmy poinformować nie tylko wszystkie urzędy (celem wydania nowego dowodu osobistego, zmienionego prawa jazdy itp.), ale także wszystkie firmy (telekomunikacyjne, od telewizji itp.) o zmianie naszego adresu zamieszkania.

Pamięć o tym by informować wszystkie współpracujące z nami podmioty pozwala uniknąć interwencji, którą musi podjąć radca prawny, gdy prosimy go o pomoc celem rozwiązania umowy. Czasami na takie rzeczy będzie po prostu za późno, a my będziemy musieli pogodzić się z tym, że wyższe rachunki staną się faktem, a nasz portfel systematycznie będzie uszczuplał się o coraz większą kwotę. Tyle kosztować nas może niepamięć…

Nie tylko radca prawny, ale także osoby odpowiedzialne za dobro konsumenta prowadzą szeroko zakrojone działania polegające na uświadamianiu osób jak ważne jest czytanie umów, awizowanie zmian w adresie naszego zameldowania. Dopóki nic nie zmienia się w naszym życiu to możemy być pewni podjęcia szybkich działań, jednak przeprowadzając się, biorąc ślub często zapominamy o zmianie dokumentów czy poinformowania wielu podmiotów o tym fakcie, przez co po czasie mogą na naszą głowę spaść niemałe kłopoty.

Udostępnij:
RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
LINKEDIN