content top

Dłużnik alimentacyjny do ostatniej złotówki pozostanie w rejestrze

&lt![CDATA[

Według portalu do 900 zł podwyższony ma być też próg dochodowy uprawniający do świadczenia z funduszu alimentacyjnego. „Prawnicy i eksperci propozycje chwalą i mówią o kolejnym bacie na tych, którzy płacić na dzieci nie chcą” – zaznaczono.

Jak podano, zmiany dotyczące dłużników alimentacyjnych zaproponowano w projekcie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczącym świadczenia „Dobry Start”, który właśnie trafił do opiniowania.

„Przy okazji zmodyfikowane mają być przepisy dotyczące karania pracodawców za zatrudnienia +na czarno+ lub płacenie +pod stołem+ dłużnikowi alimentacyjnemu – które mają obowiązywać od 1 grudnia 2020 r.” – informuje portal.

Bez zmian – czytamy – pozostaną kary od 5 tys. do 45 tys. zł, ale wprowadzone ma zostać odesłanie do przepisów ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. „I tu tkwi problem – w ocenie prawników – te przepisy, które obecnie obowiązują nie współgrają z tymi, które są projektowane, a to może prowadzić do luki prawnej” – podkreśla portal prawo.pl.

]]
Source: Gazeta prawna

Udostępnij:
RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
LINKEDIN